środa, 5 marca 2014

Grzebalcy niech żyją

Idzie wiosna, to czujemy już wszyscy. Dla niektórych oznacza to jednocześnie rozpoczęcie sezonu na.... grzebanie w ziemi. Dobrze obeznani z tematem pewnie właśnie  kończą ostatnie planowania nasadzeń, skompletowali już nasiona, nawozy, naprawili stare grabie czy łopaty tudzież dokupili nowe. Jakże takim grzebalcom zazdroszczę! Tej chęci oczywiście, bo ja to mam inną - mieć piękny ogród. Obie niby całkiem spójne, a ta druga bez pierwszej  wydaje się nie istnieć. Cóż z tego, skoro mój organizm nie umie wykrzesać do grzebania entuzjazmu. Nie kręci mnie to , nie czuję się dobrze z grabiami w ręku. Wyrywanie perzu i innego dziadostwa panoszącego się wokół naszego domu, to po mimo szczerych chęci - mała dla mnie frajda. Marzenie jednak o ogrodzie uparcie tkwi w głowie. Gdyby tylko tak samo się zasiało, przekopało....niech już pachnie wieczorem maciejką, niech pną się powojniki po pergolach a pod oknem niech króluje malwa.

źródło: Pinterest, Garden Trading
  Tyle tylko ,że nic się samo nie zrobi,  więc nie ma wyjścia - trzeba będzie zakasać rękawy i zaprzęgnąć się do ciężkiej pracy. Ale wszystko po kolei. W tym roku skupiamy się na warzywach i owocach. Mała szklarnia z pomidorkami, marchwią, ogóreczkami. Trochę ziół, obok jabłonka, brzoskwinia, może kilka krzaków malin. Taki jest plan, choć przyznam, że w kwestii sadzenia zieleni zielona jestem zupełnie. Nie wiem, co obok czego rosnąć powinno, jakie rośliny się nie lubią, które należą do tych uwielbiających kąpać się w słońcu, a które wolą chować się w chłodzie cienia.  Ale wszystko przede mną:)
A zanim przejdę do czynów - mała porcja ogrodowych inspiracji. Zarówno dla właścicieli ogrodów, jak i malutkich balkoników:) Wybraliście coś dla siebie?


 
1.Pojemnik drewniany na zioła, Garden Trading
2. Zestaw etykiet do warzyw, Garden Trading
3. Drewniany stół ogrodniczy, Garden Trading
4. Donice Dalia ze stemplem, Belldeco
5. Koszyk druciany na warzywa, Garden Trading
6. Konewka emaliowa, Garden Trading

Pozdrawiam Was ciepło!
Sweet Village


1 komentarz:

  1. Numer 3 jest bardzo podobny do stołu jaki mamy w kuchni :-) Bardo praktyczny w małej kuchni bo wąski i długi, i ma jeszcze jedną półkę. Polecam! My kupiliśmy w ikei :D

    OdpowiedzUsuń